HOT NEWS:

Święto Studentów czyli Juwenalia Gdańskie 2024 za nami

Już po raz piąty sześć gdańskich uczelni połączyło siły z Fundacją Gdańską, tworząc wyjątkowe wydarzenie, które przyciągnęło tysiące studentów i mieszkańców Gdańska. Juwenalia Gdańskie to największa impreza tego typu na północy Polski, a tegoroczna edycja, odbywająca się 17 i 18 maja na Placu Zebrań Ludowych, okazała się niezapomnianym świętem muzyki i integracji.

Dwa dni koncertów, trzynastu artystów i liczne wydarzenia towarzyszące – to wszystko czekało na uczestników Juwenaliów Gdańskich 2024. Już w piątek, 17 maja, scenę rozgrzały zespoły i artyści, tacy jak PULL THE WIRE, GUZIOR, GRUBY MIELZKY, BAJM, LEMON, TRIBBS oraz DRE$$CODE. Sobota przyniosła równie imponujący line-up: SNU i TEMPLESS, KACPERCZYK, JAMAL, GIBBS, VITO BAMBINO, LORDOFON i WHITE 2115.

Szczególnie emocjonujący był występ Vito Bambino, który według opinii uczestników był jednym z najjaśniejszych punktów całego wydarzenia. – Na juwenaliach dopisała pogoda i to zrobiło ogromną robotę. Dla mnie najlepszy koncert był Vito Bambino, który ogromnie mnie zaskoczył. Była fajna energia, fajnie bawił się z publicznością, zaśpiewał piosenki, które większość osób znała – relacjonowała jedna ze studentek.

Juwenalia Gdańskie to nie tylko koncerty, ale także bogaty wachlarz dodatkowych atrakcji. Uczestnicy mogli zadbać o swój festiwalowy wygląd w Strefie Brokatu, skorzystać z bogatej oferty Strefy Gastro, czy odwiedzić Alko Strefę z napojami o różnej zawartości alkoholu. Nowością były Strefa Giga Gier oraz Strefa Silent Disco, które cieszyły się ogromną popularnością.

Organizacja i bezpieczeństwo uczestników były priorytetem dla Fundacji Gdańskiej. Studenci mogli liczyć na wsparcie ratowników oraz ochrony, a poza terenem imprezy czuwała policja, dbając o bezpieczeństwo na drodze i działając prewencyjnie.

– Mnie się Juwenalia podobały. Bywało czasem nudno, ale to dlatego, że nie znałam wszystkich piosenek. Było dobre jedzenie, Silent Disco mnie zaskoczyło, bo nie spodziewałam się, że będzie takie fajne – mówiła kolejna studentka.

Juwenalia Gdańskie 2024 to również świetna okazja do integracji. Studenci z różnych uczelni i miast mogli się spotkać, wymienić doświadczeniami i wspólnie bawić. – Oprócz wrażeń muzycznych podobała mi się atmosfera i możliwość spotkania studentów z różnych uczelni, środowisk, czy nawet innych miast – opowiadała jedna z uczestniczek.

Nasza redakcja dziękuje za możliwość uczestnictwa w tym niezwykłym wydarzeniu. Organizatorzy, czyli Fundacja Gdańska, kolejny raz udowodnili, że potrafią zorganizować bezpieczną i doskonale przygotowaną imprezę, która na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników. Juwenalia Gdańskie 2024 to dowód na to, że Gdańsk potrafi bawić się najlepiej!


Komentarze
Backstage TV
Backstage poleca
NA EKRANIE
Facebook
Partnerzy
Logo CoolturaPL     logo-lovebydgoszcz — kopia