HOT NEWS:

Szalone Dni Muzyki – 3 dni, 950 wykonawców, 60 koncertów.

Wielkie dzieła, wybitni kompozytorzy, najlepsze wykonania. To najważniejsze idee propagowane przez Szalone Dni Muzyki. Ten międzynarodowy festiwal od wielu lat jest z powodzeniem realizowany we Francji, Hiszpanii oraz Japonii. Osiągnąwszy wysoką pozycję w życiu kulturalnym tychże społeczności, dotarł także do Polski. Przed nami szósta już edycja tego wydarzenia! 

Historia tego wyjątkowego festiwalu sięga 1995 roku, kiedy to z inicjatywy René Martina został zorganizowany cykl koncertów muzyki klasycznej. Założeniem Szalonych Dni Muzyki jest łamanie stereotypów i przezwyciężanie uprzedzeń do muzyki klasycznej. Pomysłodawcy chcą tego dokonać dzięki zachęcaniu i ułatwianiu społecznościom udziału w tego rodzaju koncertach. Krótkie, skądinąd utrzymywane na najwyższym możliwym poziomie, widowiska muzyczne odbywają się od wczesnych godzinnych porannych do wieczora w kilku salach jednocześnie. Dzięki niezwykle niskim kosztom wejściówek są to koncerty, w których uczestniczyć może każdy, bez wyjątku.

Coroczne, polskie Szalone Dni Muzyki organizowane były dotychczas w pięciu tematycznych edycjach: począwszy od Chopin Open w 2010 roku, przez Les Titans (2011), Rosję (2012) oraz Muzykę francuską i hiszpańską (2013), aż po zeszłoroczną Amerykę. Każde z wydarzeń spotkało się z ogromnym zainteresowaniem Polaków. We wszystkich koncertach ubiegłorocznego festiwalu wzięło udział ponad 37 tysięcy słuchaczy i uczestników licznych akcji o charakterze edukacyjnym. W ciągu tych trzech koncertowych dni – w trakcie 55 koncertów – wystąpiło blisko tysiąc wykonawców!

Szósta edycja Szalonych Dni Muzyki odbędzie się w dniach 25-27 września w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie. Przygotujcie się na niesamowite emocje! Trzy festiwalowe dni upłyną pod znakiem 60 koncertów zatytułowanych jako Pasje dla serca i duszy i występów 950 artystów muzyki klasycznej. Sale Teatru Głównego zyskają z tej okazji nowe oblicze: Sala Moniuszki zmieni się w Karmazynowa, Sale Redutowe przeobrażą się w Salę Bursztynowa, Tajemnicze Zascenie na ten moment stanie się Salą Lawendową, a Sala Młynarskiego przemieni się w Salę Turkusową. Te barwne nazwy z pewnością zachęcają do uczestnictwa w tym wydarzeniu!

 plakat_artysci_wwwPodczas festiwalu – oprócz wyjątkowych recitali – na Placu Teatralnym  swe   umiejętności zaprezentują młodzi wykonawcy, uczniowie szkół muzycznych z całej Polski. Areną zmagań nowicjuszy będzie Sala Kalejdoskop, czyli olbrzymi namiot umiejscowiony przed operą. Szalone Dni Muzyki to także wyjątkowa okazja do propagowania muzyki poważnej wśród najmłodszych! W programie festiwalu przewidziane zostały bowiem koncerty skierowane dla najmłodszych melomanów. Nie lada gratką dla dzieci poniżej 5 roku życia będą koncerty w Smykofonii, gdzie zagra pianista Marcin Masecki oraz wirtuoz tuby – Zdzisław Piernik. Milusińscy będą mieli też okazję spróbować swych sił w tańcu flamenco oraz uczestniczyć w Spotkaniu z instrumentami.

Zapraszam do zapoznania się ze szczegółowym programem festiwalu oraz cennikiem wstępu:

  • Bilety na koncerty w salach Teatru Głównego w cenie od 8 do 15 zł dostępne są w kasach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej od 1 września, a podczas festiwalu w dniach od 25 do 27 września od godz. 9.00 do godziny rozpoczęcia ostatniego koncertu. Kasy nie prowadzą  rezerwacji biletów, a te nie podlegają zwrotom. Wejściówki nabyć można także na eBilet.pl, jego punktach stacjonarnych oraz w salonach Empik.
  • Wstęp wolny na koncerty w Sali Kalejdoskop (namiot).
  • Projekty edukacyjne: Mój Mistrz, Spotkania z instrumentami – wstęp z ważnym biletem na koncert w danym dniu.

Komentarze
Backstage TV
Backstage poleca
NA EKRANIE
Facebook
Partnerzy
Logo CoolturaPL     logo-lovebydgoszcz — kopia