HOT NEWS:

Tatoo Konwent

Dla fanów tatuażu dobra informacja! Odbędą się kolejne edycje Tatoo Konwent… i to już niedługo! Specjalnie dla was relacja z Wrocławia i przedsmak tego, czego możecie się spodziewać na kolejnych konwentach. Już teraz powiem – WARTO! Działo się bardzo dużo. Dowiedzieliśmy się, jakie są trendy w tatuażu a jakich rodzaju tatuaży artyści nie chcą wykonywać. Zapytaliśmy także o to, z jakimi oryginalnymi pomysłami spotkali się tatuatorzy. Wiemy już, czym charakteryzuje się studio autorskie.

Jeden z bardziej oryginalnych tatuaży robił Maciek z autorskiego studia Breakin Ink. Domyślacie się, co to mogło być? Mianowicie na żebrach swojego kolegi wykonywał portret jego mamy … w wersji zombie.
Do innego studia przyszedł bez umówienia około 19-letni chłopak pragnący by na jego powiekach wykonano dwa odwrócone krzyże. Oczywiście studio odmówiło. Dowiedzieliśmy się (co niezwykle ciekawe), że niektóre studia odmawiają robienia popularnych wzorów jak motylki czy znaki nieskończoności. Najczęściej wykonywanym motywem są jednak tatuaże patriotyczne.

Dla tatuatora jego praca jest jego podpisem i ma poczucie odpowiedzialności za to, co robi. Zwłaszcza jeżeli chodzi o studia autorskie. Oto, co tatuatorzy rozumieją pod pojęciem dobrego studia: „Dobre studia cechują się tym, że trzeba zachować swoją kreskę i swój styl i prowadzić to wedle profilu studia.”
W takich studiach więcej do powiedzenia ma tatuator niż klient, gdyż są to prace indywidualne, zaprojektowane specjalnie dla danego klienta i są to prace stricte artystyczne.

Rozmawialiśmy z Pawłem, który większość swojego ciała ma wytatuowaną. Zapytaliśmy jak to się stało, że całe swoje ciało zdecydował się pokryć różnego rodzaju wzorami. W odpowiedzi opowiedział o swoim pomyśle- albo da się wytatuować albo pójdzie do wojska. Z wojskiem nie wyszło, więc zdecydował się na tatuaże. A dlaczego ? -„ Nie potrafię tego wyjaśnić, ja po prostu to czuję”.

Wszystkich, którzy również chcą przyjść na najbliższy konwent, zapraszamy 23 i 24 lipca do Gdańska, a na następny do Katowic 24 i 25 września. Na konwentach możemy spotkać fundacje Otwarte Klatki, która prowadzi akcje „Tatuaże Zamiast Futra”

Już jutro pojawi się wywiad z z Dominkiem Mądrachowskim – managerem ze studia JuniorInk- Najgorsze Studio W Mieście.


Komentarze
Backstage TV
Backstage poleca
NA EKRANIE
Facebook
Partnerzy
Logo CoolturaPL     logo-lovebydgoszcz — kopia