HOT NEWS:

Hip Hop Festiwal we Wrocławiu

Hip Hop Festiwal we Wrocławiu wpisał się w kalendarz na mapie Polski. Pierwsza edycja festiwalu odbędzie się 20 listopada w przepięknych, modernistycznych wnętrzach wrocławskiej Hali Stulecia, która może pomieścić nawet do 12 000 widzów! Za przedsięwzięcie odpowiadają ludzie odpowiedzialni 11 edycji największego halowego festiwalu reggae w Europie czyli – One Love Sound Fest. I z podobnymi ambicjami ruszają z pierwszą edycja Hip Hop Festiwal, mamy nadzieję, że stanie się największym halowym festiwalem hiphopowym w Polsce. A z pewnością pomoże w tym tegoroczny line-up, który zawiera czołówkę gwiazd tego nurtu m.in. O.S.T.R. , Tede, Kali, Słoń, Trzeci Wymiar.


Artyści:

TEDE

Tede (TDF) obecny jest na polskiej scenie hip-hopowej od 1996 roku. Początki jego kariery związane są z zespołem hhfwrc1kHz (Ein Killa Hertz), który występował w składzie: TDF (Tas De Fleia), Janmario (DJ JMI) oraz V.O.L.T. (600V). Jeden z twórców polskiej sceny hiphopowej. Współtwórca legendarnej formacji Warszafski Deszcz. Znany nie tylko ze względu na muzykę, ale również z uwagi na role filmowe i kontrowersyjne wypowiedzi. Tede jest laureatem wielu nagród – na przestrzeni prawie 20 lat działalności muzycznej otrzymał kilka Ślizgerów, nagrodę miesięcznika Machina, Superjedynkę, Belvedere Achievement Award oraz nagrody plebiscytów organizowanych przez portal hip-hop.pl i serwis Popkiller.

 

O.S.T.R.

Jeden z najbardziej pracowitych i utalentowanych artystów w Polsce. Muzyk, producent, instrumentalista, raper. Od kilkunastu lat konsekwentnie podąża w raz obranym kierunku artystycznym. Na scenie hiphopowej w kraju osiągnął właściwie wszystko. Autor 19 albumów muzycznych. Posiadacz 5 złotych i 3 platynowych płyt. Dwukrotny laureat Fryderyka. “Kartagina”, niezwykle ambitny album, nagrany wraz z amerykańsko-kanadyjskim producentem Marco Polo, był w pierwszym półroczu 2014 najlepiej sprzedającą się polską płytą. Od kilkunastu lat w nieprzerwanej trasie koncertowej. Jeden z pionierów w wykorzystaniu zespołu instrumentalistów w czasie koncertów hiphopowych. Jego płyty wydawane są w wyjątkowej oprawie edytorskiej, odpowiada za nią Grzegorz Forin Piwnicki, wyróżniany designer i ilustrator. Doceniony przez ś.p. Czesława Niemena, współpracował wielokrotnie z Michałem Urbaniakiem, czy z braćmi Waglewskimi Fiszem i Emade. Razem z Kasią Nosowską był dyrektorem artystycznym trasy Męskie Granie 2013. Dał niezwykły, wspaniale wyprodukowany koncert, transmitowany w TVP Kultura w ramach prestiżowego cyklu Made In Polska. Lubiany i doceniany za granicą, współpracował z muzykami z amerykańskiej, brytyjskiej i holenderskiej sceny hiphopowej. Z Chrisem Van Rootselaar i Jaapem Wiewel współtworzy kolektyw producencki Killing Skills.

 

KALI

Koncert będzie promował album Kali/Gibbs – „Sentymentalnie”. Sentymentalnie to kolaboracja raper/producent o klasycznym charakterze pełna brudnych, samplowanych bitów o ciężkim klimacie i oldschoolowym brzmieniu z dodatkiem kompozycji autorskich a liryka albumu jak zawsze w przypadku Kaliego zaskoczy tematyką oraz formą metafor o melancholijno – optymistycznym zabarwieniu. Artysta obiecuje nie zawieść zarówno zwolenników mocnych rapowych zwrotek jak i melodyjnych refrenów. Sentymentalnie nie przypomina żadnego z dotychczasowych solowych krążków Kaliego, a autorzy postanowili zachować kompromis pomiędzy klasyką z lat 90 a ówczesnym ulicznym brzmieniem czego efektem jest kilkanaście utworów.

 

 

SŁOŃ

Z ogromną przyjemnością zapraszamy na koncert Słonia promujący jego najnowszy albumu „Brain Dead Familia”. Słonia wspierał będzie niezawodny Dj Soina.Płyta BDF to kontynuacja dotychczasowych poczynań Słonia na polskiej scenie Rap. Na albumie usłyszymy dawkę lirycznych anomalii, położonych na produkcjach krajowych producentów. Krążek składa się z 14 premierowych Tracków autorstwa 9 producentów, a obok Słonia pojawi się 7 gości. Gościnnie na płycie usłyszmy: Groove (Drown My Day), Blaze Ya Dead Homie, Dejan, Penx, HZD/Hazzidy, Guzior oraz Oxon. Bity wyprodukowali: Dj Creon, Chris Carson, The Returners, Whithe House, Tmk Beatz, Mikser, Dyniak, Matheo, SSZ. Za skrecze odpowiadają Dj Soina oraz Dj Ace.

TRZECI WYMIAR

W 1998 roku dwóch Mc’s: Nullo i Szad postanowili wspólnie nagrać kilka traków i tak rok później pod nazwą „Poetikanonim” ukazał się pierwszy w historii Wałbrzycha nielegal „…Od zawsze tu byłem”. W 2000-2001 roku ujrzał światło dzienne solowy projekt Nulla pt. „Wszystko rymowanym słowem”, który spotkał się z dużym lokalnym rozgłosem, a także z pozytywnymi opiniami. Tym materiałem Nullo wygrał festiwal hip hopowy w Żarowie, gdzie udział brało kilkanaście zespołów z całej Polski. Pierwszą nagrodą w tym konkursie była nagrywka i pomoc Magiery. Na płycie Nulla debiutował Dj Sph, który wkrótce potem zaczął współpracować z czołówką polskiej sceny hip-hopowej. W tym samym czasie Pores nagrywał w squadzie W-klika (obecnie Tora Tora Squad). Materiał na premierowy krążek już pod nazwą Trzeci Wymiar gromadzony był od połowy 2002 roku. W listopadzie 2003 roku odbyła się premiera debiutanckiego albumu „Cztery Pory Rapu”, płyty podzielonej ciekawym patentem na cztery klimaty w zależności od pór roku. Pierwszym singlem, który promował krążek był „15 Mc’s”, a kolejno potem „Skamieniali”, „Dostosowany”, „Dla mnie masz stajla”, „Zapomnij o tym” i „Bez rapu byłbym nikim!” – ostatni singiel z gościnnym udziałem Walliego przypieczętował nierozerwalność paktu Kasta Skład – Trzeci Wymiar. Rok po premierze 16 listopada ukazała się edycja specjalna albumu „Cztery Pory Rapu” – był to ten sam krążek tyle, że rozbudowany o remixy i wideoklipy. W styczniu 2005r Trzeci Wymiar rozpoczął pracę nad swoim drugim albumem „Inni Niż Wszyscy”. Po wybraniu ok. 20 klimatycznych, bardzo spójnych produkcji muzycznych 3 Mc’s zabrało się za pisanie rymów. Między płytą INW, a kolejnymi płytami Trzeci Wymiar nagrał mnóstwo featuringów z różnymi wykonawcami z Polski i za granicy.
W 2009 roku wyszedł dwupłytowy album „Złodzieje Czasu”, który uzyskał status ZŁOTEJ PŁYTY. W maju 2012 roku wydali swój czwarty krążek „Dolina klaunoow”. Na Wrocław Hip Hop festiwal przyjadą ze swoją najnowszą Złota Płytą „Odmienny Stan Świadomości”, której premiera odbyła się 8 maja 2015 roku!

BILON HEMP GRU

Niewątpliwie legenda polskiej sceny muzycznej. Wraz z kultowym zespołem HG, ma na swoim koncie pięć albumów, z których cztery otrzymały status złotej płyt. Laureat nagrody European Border Breakers Awards przyznanej przez Komisję Europejską 27 stycznia 2009 roku w Cannes. Setki koncertów w całej Polsce, Europie i Stanach to niepodważalne świadectwo ogromnego odbioru i wielkiego scenicznego doświadczenia. 29 maja 2015 roku ukazał się pierwszy solowy krążek Bilona „3xNie”, który odbił się szerokim echem w środowisku muzycznym. Dojrzałe teksty, dopracowana warstwa muzyczna i spójność merytoryczna przekazu czyni ją jedną z najlepszych płyt tego roku.

DJ SOINA

DJ Soina znany w całej Polsce jak i poza granicami kraju aktywnie działający od 15 lat reprezentant sceny dj-skiej Swoje umiejętności zaprezentował na legalnych albumach większości polskich topowych raperów. Koncertuje i prowadzi imprezy na terenie całego kraju oraz poza jego granicami. Otwierał największe eventy i dbał o stronę muzyczna na największych wydarzeniach, m.in. Euro 2012, Free Sound Festival, Hip Hop Kemp, Mazury Hip Hop Festival i in. Na swoim koncie ma przeszło 2 tysiące zagranych imprez dzięki czemu wyrobił sobie swój niepowtarzalny styl. W jego setach usłyszymy takie klimaty jak R’N’B, MASHUP, TWERK, RAP zmiksowane z najwyższej jakości obrazem.

 

 

Prowadzenie:

WALDEMAR Wall-E KASTA

WALDEMAR Wall-E KASTA jako rapper zadebiutował na przełomie 1998 i 1999 roku utworem na płycie CD gazety „KLAN” – najbardziej popularnej wówczas gazety o kulturze hiphop. W 2002 roku zyskuje popularność dwupłytowym wydawnictwem KASTA SQUAD pt. „KASTANIETY”. W 2003 roku wraz z DJ KUT-O i DONGURALESKO wydaje kolejny dwupłytowy album KASTA SQUAD pt. „KASTATOMY”. W kolejnych miesiącach i latach rozwija się jako MC poprzez gościnne udziały na płytach i singlach popularnych artystów, na mixtapeach, a także na wielu płytach producenckich takich jak np. „KODEX” czy „600°C”, które promowane są singlami z jego udziałem. Do K.A.S.T.A dołącza dolnośląska ekipa TRZECI WYMIAR oraz powstaje wiele projektów muzycznych, znanych m.in. jako PDG, 3WKASTA, GTW czy SUPERGRUPA. Od 2007 roku współpracuje z Federacją KSW – jako ring announcer /spiker/konferansjer prowadzi również gale dla telewizji POLSAT. W 2009 roku WALDEMAR KASTA wydaje swój kolejny krążek pt.:”13″. Na przełomie 2010/2011 wydaje płytę „PRAWDA NAGA”. W 2013 roku po dwudziestu latach fascynacji rapem upublicznia informacje o przejściu na” hiphopową” emeryturę. Kulturę Hip Hop wspiera jednak nadal reprezentując interesy artystów oraz producentów tego gatunku -agent impresario oraz organizator wydarzeń /koncertów.

Bilety:

BILET NORMALNY:

od 1.11 do 19.11.2015 – 70 zł
w dniu Festiwalu 20.11.2015 – 80 zł

BILET VIP*:
01.11 do 19.11.2015 – 120 zł
w dniu Festiwalu 20.11.2015 – 140 zł

Bilety dostępne są w całej Polsce w sieciach Ticketpro, Eventim i Ticketportal.


Komentarze
Backstage TV
Backstage poleca
NA EKRANIE
Facebook
Partnerzy
Logo CoolturaPL     logo-lovebydgoszcz — kopia